GFACE Account Required To raise a support ticket you need to login with your GFACE account. Don’t have one? Signup on GFACE.com
Knowledgebase: Warface > SSS
[TR_3025] Warface: SSS - EasyAntiCheat
Posted by Warface Destek on 16/06/17 14:09

Warface: SSS - EasyAntiCheat

- Buradaki tüm bilgiler, EasyAntiCheat'in resmi sitesinden alınmıştır!

- EAC tarafından izin verilen programlar (daha fazlası eklenecektir):

 • Steam Overlay/FPS counter
 • OBS
 • FRAPS
 • Overwolf

- EAC'i Yönetici/Admin olarak giriş yaptığınız bir bilgisayarda kurmalısınız!

- EAC'i başlatmada sorun yaşarsanız, Run/Çalıştır'ı açın. "services.msc" yazıp Enter'a basın (ya da adres olarak Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Yönetimsel Araçlar -> Servisler üzerinden ulaşın) ve EasyAntiCheat başlatma türünü “Otomatik” olarak belirleyin.

 

 

Launch Errors - Başlatma Hataları

- CreateService failed

Bu hatanın nedeni, zaten EAC tarafından korunan bir oyunun çalışmakta olmasıdır. Lütfen CTRL + ALT + DEL yardımıyla Görev Yöneticisi'ni başlatın ve bu oyun ile EasyAntiCheat.exe'i kapatın. Alternatif olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmak da sorunu çözecektir.

- Code signing certificate

Bu hata, Windows'un EasyAntiCheat'in imzalı sertifikasını doğrulayamamasından kaynaklanmaktadır. Bu hata antivirüs programınızın EasyAntiCheat'i engellemesinden kaynaklanabilir. Ayrıca Windows Sertifikalarının güncel olmamasından da kaynaklanabilir.

Bunu düzeltmek için, öncelikle Windows Update'i kullanarak son Windows güncellemelerini alınız, sonrasında güncellemelerin uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Eğer bu sorun devam ederse, antivirüs programınızın güncel olduğundan ve EasyAntiCheat'e müdahale etmediğinden emin olunuz. Antivirüs programınızı tamamen kaldırıp, bilgisayarınızı yeniden başlatıp antivirüs programınızın son sürümünü indirerek yükleyebilirsiniz.

Son çare olarak ise, manuel olarak global "CodeSign" ve "EV CodeSign" Kök Sertifikalarını https://support.globalsign.com/customer/portal/articles/1426602-globalsign-root-certificates adresinden edinebilirsiniz.

- Could not load EasyAntiCheat library

Lütfen makalenin aşağısında bulunan "Antivirüs programım EAC'i engelliyor veya bir tehdit olarak görüyor" başlığına göz atınız.

- Debugger has been detected. Please unload it and try again

Bu hata, başlatıcı bir debugger ile başladığında ortaya çıkmaktadır. EasyAntiCheat'in çalışabilmesi için başlatıcıya debugger müdahalesi olmaması gerekmektedir.

- DNS resolve to EasyAntiCheat network failed/DNS resolve to the Content Distribution Network failed

Lokal DNS çerezlerinizi temizleyin ve oyunu yeniden başlatın. Çerezleri temizlemek için, lütfen aşağıdaki komutları Çalıştır'da uygulayın:

İşletim SistemiKomut
Windows
     ipconfig /flushdns
     netsh winsock reset
    
Mac OS
     sudo dscacheutil -flushcache
    
Linux
     sudo service dnsmasq restart
    

- DotLocal DLL redirection detected

Bu hatanın nedeni, oyun klasiöründe bir (.local) dosyasının bulunmasıdır.

Lütfen oyun dosyasında bulunan ".local" uzantılı dosyayı siliniz.

- EasyAntiCheat cannot run if Driver Signature Enforcement has been disabled

Windows Kernel Sürücü Testi modu EasyAntiCheat tarafından desteklenmemektedir. EAC tarafından korunan oyunlara giriş yapabilmek için bunu devredışı bırakmanız gerekmektedir. Bunun yanında imzalı sürücü elde etmeniz gerekebilir. Örneğin eski bir ses kartı kullanıyorsanız, lütfen üretici firmanın web sitesinde imzalı bir sürücü olup olmadığını kontrol edin veya bu tür bir sürücünün var olup olmadığına dair üretici firma ile iletişime geçin.

Buradaki açıklamalarla test modunu devredışı bırakabilirsiniz:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff553484%28v=vs.85%29.aspx

Detaylı olarak sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma işlemi, aşağıda belirtilmiştir;

1) Kernel sürücü testini tamamen kapatma:

 • Yönetici/Admin olarak giriş yaptığınızdan emin olduktan sonra, Çalıştır/Run'ı açıp cmd yazarak Enter'a basın
 • Aşağıdaki komutu eksiksiz yazıp Enter'a basın

             Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

             Bcdedit.exe -set NOINTEGRITYCHECKS ON

 • Karşınıza "The operation completed successfully", veya "Operasyon başarıyla tamamlandı" benzeri bir mesaj çıkacak.
 • CMD'yi kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra tüm imzasız sürücüleri sorun olmadan kullanabilirsiniz.
 • Eğer tekrar bu testi açmak isterseniz, yine cmd'yi açarak aşağıdaki komutu eksiksiz yazın;

            Bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

            Bcdedit.exe -set NOINTEGRITYCHECKS OFF

2) Kernel sürücü testini bir kereliğine kapatma:

 • Windows + R tuşlarına basın ve Çalıştır/Run'ı açın. shutdown /r /o yazıp Enter'a basın.
 • Windows çıkış yaptığınıza dair sizi uyaracak. Kapat'a tıklayın.
 • Windows yeniden başladıktan sonra çıkan ekrandan Sorun Gider/Troubleshooter'ı seçin.
 • Buradan Gelişmiş Seçenekler/Advanced Settings'i seçin.
 • Başlangıç Ayarları/Startup Settings'i seçin.
 • Yeniden Başlat/Restart'ı seçin.
 • Karşınıza çıkan başlatma seçeneği ekranında, klavyenizden F7'ye basarak Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak/Disable driver signature enforcement'ı seçin.
 • Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, sisteminiz imzasız sürücüleri yüklemeyi deneyecek. Bu esnada Windows bazı sürücü uyarılarında bulunabilir. Bu mesajları yoksayıp "Bu sürücüyü yine de yükle/Install this driver software anyway" seçeneğini seçip kurulumu tamamlayın.
 • Unutmayın ki bir sonraki sistem başlatmanızda, imza zorlaması tekrar devreye girecektir, ancak Windows bu işlemde kurduğunuz sürücüleri kullanacaktır.

- EasyAntiCheat cannot run if Kernel Debugging is enabled

Bu hata, Windows Önyükleme Ayarlarında Kernel debugging aktif ise yaşanmaktadır. EasyAntiCheat'in çalışabilmesi için bu özelliğin kapalı olması gerekmektedir.

Bu sorunu düzeltmek için, CMD'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu yazın ve sonrasında değişikliğin uygulanması için Windows'u yeniden başlatın:

  bcdedit -set DEBUG OFF

- EasyAntiCheat cannot run if Kernel Patch Protection has been disabled

Bu hata, EasyAntiCheat'in Windows Kernel Patch Protection'ın (KPP) aktif olmaması durumunda oluşmaktadır. KPP, tehlikeli virüslere karşı 64-bit Windows versiyonlarına özgü bir çekirdek korumasıdır.

KPP'yi manuel olarak kapatmanız mümkün değildir, bunun tek nedeni sisteminizde bir rootkit virüsü bulunmasıdır. Eğer bu hatayla karşılaşırsanız, size sistem güvenliğiniz için mutlaka Windows'u tekrar kurmanızı öneririz.

- Error validating EasyAntiCheat code signing certificate

Bu hata, Windows sertifikalarının güncel olmaması nedeniyle EasyAntiCheat sertifikasının Windows tarafından tanınmaması nedeniyle oluşmaktadır.

Bu hatayı çözmek için Windows'un tüm güncellemelerini kurun ve kurulumun işe yaraması için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer bunları denedikten sonra hata devam ederse, antivirüs uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.

Ayrıca son çare olarak https://support.globalsign.com/customer/portal/articles/1426602-globalsign-root-certificates adresinden "CodeSign" ve "EV CodeSign" Root Sertifikalarını manuel olarak indirin.

- Game File Mismatch. Verify Game Installation

Bu hata, EAC tarafından oyun kurulumunun doğrulanmaması nedeniyle oluşmaktadır. Bunun nedeni modifiye edilmiş, bozulmuş veya eksik bir kurulum dosyası olabilir. Steam üzerinden oynuyorsanız, lütfen eksik dosya kontrolü yapınız.

Steam üzerinde bu kontrolün nasıl yapıldığına, bu adresten göz atabilirsiniz: Oyun Önbelleği Bütünlüğünün Doğrulanması - Steam Destek.

- Start Service Failed

Bu hata, aşağıda belirtilen kodlarla ortaya çıkmaktadır. Lütfen aşağıdan hata kodunuza uygun çözümü bulunuz.

 • (5) ERROR_ACCESS_DENIED
 • (577) ERROR_INVALID_IMAGE_HASH
 • (1053) ERROR_SERVICE_REQUEST_TIMEOUT
 • (1058) ERROR_SERVICE_DISABLED
 • (1450) ERROR_NO_SYSTEM_RESOURCES

Bu hata, eğer Windows güncel değilse oluşmaktadır. Lütfen Windows Hotfix'i kurmayı deneyin ve sonrasında değişikliklerin uygulanabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer Windows Update işe yaramazsa, bu hatanın nedeni büyük ihtimalle bir antivirüs programının EAC'i casus bir yazılım olarak algılaması olabilir.

EAC birçok antivirüs programı tarafından güvenilir olarak görülmektedir. Eğer antivirüs programınız EAC'i tehdit olarak algılıyorsa, nasıl istisna ekleneceğine dair lütfen bu makaleye göz atınız.

 • (31) ERROR_GEN_FAILURE

Bu hata, sistem tarafından herhangi bir kernel sürücüsünün yüklenememesinden kaynaklanmaktadır. Bu sistem seviyesinde bir bozulma anlamına gelebilir ve bunun ne yazık ki en kesin çözümü formattır. Büyük bir ihtimalle sistem dosyalarınız bir virüs tarafından bozulmuş olabilir ve bunun sonucu olarak diğer sürücülerin çalışması engellenebilir. Bunun dışında eski ve bozulmuş bir antivirüs programının bilgisayarınızdan kaldırılmasında sorun oluşmuş olabilir. İki durumda da size kesin çözüm olarak Windows'u yeniden kurmanızı, yani bilgisayarınızı formatlamanızı önermekteyiz.

 • (32) ERROR_SHARING_VIOLATION

Bu hata, başka bir programın system32 klasörü içinde bulunan EAC servis uygulamasını engellemesi nedeniyle oluşmaktadır. Bunu düzeltmek için, tüm açık uygulamaları kapatın ve EAC kurulumunu yeniden başlatın. Eğer sorun devam ederse, Windows'u yeniden başlatın ve EAC kurulumunu tekrarlamadan önce diğer tüm programlardan çıkın.

 • (1056) ERROR_SERVICE_ALREADY_RUNNING

Bu hatanın nedeni, zaten EAC tarafından korunan bir oyunun çalışmakta olmasıdır. Lütfen CTRL + ALT + DEL yardımıyla Görev Yöneticisi'ni başlatın ve bu oyun ile EasyAntiCheat.exe'i kapatın. Alternatif olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmak da sorunu çözecektir.

 • (1072) ERROR_SERVICE_MARKED_FOR_DELETE

Bu hata, aynı anda EasyAntiCheat korumalı başka bir programın da çalışması nedeniyle oluşmaktadır. Çalışan tüm diğer oyunları kapatın ve Warface'i yeniden başlatın. Eğer sorun devam ederse, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız da işe yarayacaktır.

- WaitForSingleObject failed

'WaitForSingleObject failed' hatası, EAC Windows sürücüsünü çalıştırmayı denediği, ancak bu çalıştırma 20 saniyeden uzun sürdüğü ve hata verdiği için oluşmaktadır. Bunun nedeni, sistem tarafından bir kayıt dosyasının engellenmesi veya anti-hile servislerini zorla kapatılmasıdır. Neredeyse tüm hataların nedeni bir program veya sürücünün EAC'in kendini başlatmasını engellemesi, bozuk bir antivirüs kutulumu veya bir sistem dosyasına virüs bulaşmasıdır.

Antivirüs programı sorunları ile ilgili olarak lütfen Antivirüs programım EAC'i engelliyor veya bir tehdit olarak görüyor başlığına göz atınız.

Ayrıca "sc delete easyanticheat" komutunu CMD'ye girerek EAC'i kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz:

 1. Run/Çalıştır'ı açın. "cmd" yazıp Enter'a basın.
 2. "sc delete easyanticheat" komutunu CMD'ye girerek EAC'i kaldırın:

 

 

Installation Errors - Kurulum Hataları

- Desteklenen İşletim Sistemleri

EAC tarafından şu anda desteklenen işletim sistemleri aşağıda belirtilmiştir:

İşletim Sistemi

Minimum Desteklenen Versiyonu

Debian GNU/Linux Debian 7
Mac OS X 10.6 Snow Leopard
SteamOS Hepsi
Ubuntu Linux 12.04
Windows XP 32bit only Service Pack 3
Windows Vista Service Pack 1
Windows 7 Hepsi
Windows 8 Hepsi
Windows 8.1 Hepsi
Windows 10 Hepsi

- EAC kurulumundan sonra "yanlış kullanıcı adı veya şifre" hatası alıyorum

Lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatınız!

- EAC kurulumunu kaldırma

 • Kurulumu çalıştırarak EasyAntiCheat'i kaldırma:

Oyun klasörünün içinde "EasyAntiCheat"adında bir klasör olacak. Bu klasörde "EasyAntiCheat_setup.exe" isimli dosyayı çalıştırarak EasyAntiCheat'i kurabilir/kaldırabilirsiniz.

 • Manuel Olarak EasyAntiCheat'i kaldırma:

Eğer artık oyun bilgisayarınızda kurulu değilse veya klasörü bulamıyorsanız, Çalıştır/Run penceresini açarak "cmd" yazıp Enter'a basın. Çıkan cmd.exe penceresinde "sc delete easyanticheat" (tırnak işaretleri olmadan) komutunu yazın ve Enter'a basın. Bu komut EasyAntiCheat servisini Windows'tan silecektir.

 

 

Antivirüs Sorunları - Antivirüs programım EAC'i engelliyor veya bir tehdit olarak görüyor

Çoğu antivirüs programı, bulgusal taramalarla virüsleri ve trojanları tespit etmektedir. EasyAntiCheat iyi korunmasından dolayı, bazen bu bulgusal taramalara yanlışlıkla takılabilmektedir. Genellikle tarihi geçmiş bir antivirüs programını kaldırıp, üretici firmanın sitesinden en son sürümünü indirmek sorunu çözmektedir.

Kullanıcıların daha iyi performans sağlayabilmesi ve tüm büyük antivirüs üreticileri tarafından güvenli olarak belirlenmek için EasyAntiCheat iyileştirme çalışmaları sürmektedir. Siz de antivirüs üreticinize, bu tür yanlış bulguları (yanlış pozitif) rapor edebilirsiniz. Bu tür bir rapor oluşturmadan önce, bilgisayarınızda antivirüs yazılımının son versiyonunun kurulu olduğundan emin olun.

Mevcut EAC destekleyen antivirüs programlarının listesi:

Üretici Versiyon İmza Versiyonu
Durum
Avira En son En son Güvenilir
Avast En son En son Güvenilir
AVG En son En son Güvenilir
Baidu Antivirus 2015 En son En son Güvenilir
BitDefender 2015 En son En son Güvenilir
BitDefender Free En son En son Güvenilir
Eset NOD32 En son En son Güvenilir
F-Secure En son En son Güvenilir
GData En son En son Güvenilir
Kaspersky En son En son Güvenilir
MalwareBytes En son En son Güvenilir
McAfee En son En son Güvenilir
Panda Antivirus Pro 2015 En son En son Güvenilir
Symantec En son En son Güvenilir

 

Eğer bu antivirüs programlarından birinin tarihi geçmiş olan bir versiyonunu kullanıyorsanız, yine yanlış bir bulguyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda lütfen antivirüs programınızı son sürümüne güncelleyin veya manuel olarak EasyAntiCheat için istisna ekleyin.

Aşağıda bazı antivirüs programlarına, EAC için manuel olarak nasıl istisna ekleneceği anlatılmıştır:

 

 • Avast'ta EAC için nasıl istisna eklenir

Bir dosyayı veya klasörü tarama dışında bırakmak için:

 1. Avast'ı açın (Avast simgesine çift tıklayın)
 2. Real-Time Shields/Gerçek zamanlı kalkanlar sekmesini açın
 3. Sağ panelden Expert Settings/Uzman Ayarları'na tıklayın
 4. Açılan bölümden Exclusions/İstisnalar sekmesini seçin
 5. Sağ panelden (boş bir satırdan) Browse/Gözat butonuna tıklayın ve C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\gamefolder\easyanticheat klasörü ile C:\Program Files (x86)\Crytek\GFACE Launcher\Crytek\warface\EasyAntiCheat klasörünü seçin
 6. Son olarak da Add/Ekle butonuna tıklayın

 

 • Bitdefender'da EAC için nasıl istisna eklenir
 1. Bitdefender'ı açın ve Protection/Koruma sekmesine gelin
 2. Buradan Antivirus/Antivirüs'ü seçin
 3. Antivirüs penceresinden Exclusions/İstisnalar sekmesini açın
 4. İstisnaların açık olduğunda emin olun
 5. Excluded files and folders/İstisna dosyalar ve klasörler linkine tıklayın
 6. İstisna tablosunun üstünde bulunan Add/Ekle butonuna tıklayın
 7. Browse/Gözat butonuna tıklayın, taramalarda istisna eklenecek klasörleri seçin (C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\gamefolder ile C:\Program Files (x86)\Crytek\GFACE Launcher\Crytek\warface\EasyAntiCheat). Klasörlerin hem "on-access" hem de "on-demand" taramaları için istisna olduğundan emin olun ve pencereyi kapatın
 8. Ekle'ye tıklayın, OK'e tıklayarak değişiklikleri kaydedin ve pencereyi kapatın
 9. Sonrasında Excluded processes/İstisna işlemlerine tıklayın ve uygulamaya ait .exe dosyasını ekleyin. Allowed/İzin verili olduğundan emin olun > Add/Ekle'ye tıklayın ve pencereyi kapatın. (Bu işlem, EAC'in AVC ve IDS tarafından taranmasına engel olacaktır)

 

 • F-Secure'de EAC için nasıl istisna eklenir

Bir dosyayı veya klasörü tarama dışında bırakmak için:

 1. Computer Security'yi açın.
 2. Computer Security'nin ana sayfasında, Settings/Ayarlar'a tıklayın
 3. Computer Security/Bilgisayar Güvenliği'ni seçin > Virus and spyware scanning/Virüs ve casus yazılım taramasını'nı seçin
 4. Other settings/Diğer ayarlar > Manual scanning/Manuel tarama
 5. Tarama linkinden Exclude files/İstisna dosyalar'a tıklayın. Tarama istisnaları penceresi açılacaktır
 6. Objects/Objeler sekmesini açın
 7. Exclude objects/İstisna objeler kutusunu seçin (dosyalar, klasörler...)
 8. Add/Ekle'ye tıklayın
 9. Taramada dışında bırakmak istediğiniz dosya, klasör veya sürücüyü seçin: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\gamefolder\easyanticheat ve C:\Program Files (x86)\Crytek\GFACE Launcher\Crytek\warface\EasyAntiCheat
 10. İstisna penceresini kapatmak için OK'e tıklayın

 

 • GData'da EAC için nasıl istisna eklenir

Bir dosyayı veya klasörü tarama dışında bırakmak için:

 1. Exceptions/İstisnalar butonuna tıklayın
 2. İstisnalarda New/Yeni diyerek on-demand tarama penceresini açın
 3. Taramada dışında bırakmak istediğiniz dosya, klasör veya sürücüyü seçin
 4. C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\gamefolder\EasyAntiCheat ve C:\Program Files (x86)\Crytek\GFACE Launcher\Crytek\warface\EasyAntiCheat. Dosyaları korumak için, dosyanın tam adını girin

 

 

Desteklenen Kayıt Programları

Aşağıdaki liste, EAC ile uyumlu kayıt programlarını içermektedir. Bu programları, EAC ile korunan oyunları kullandığınız sırada çalıştırabilirsiniz;

  Versiyon
AMD GVR / Raptr Tümü
Bandicam 1.9.4.505+
D3DGear 4.50+
Dxtory 2.0.126+
Fraps 3.5.99+
GeForce ShadowPlay 1.0+
Mirillis Action! 1.24.2+
MSI Afterburner 6.5.1, 6.5.0, 6.4.0, 6.2.0
Open Broadcaster Software 0.62+
Overwolf 1.0+
Playclaw 5.0 3082+
Razer Cortex Tümü
XSplit Broadcaster 1.2+

Diğer uyumlu üçüncü parti programlar:

 

 

Hesap Askıya Alınma/Engellenme Durumları

Sunucuya girmeye çalışırken "EAC banned" diye bir uyarı aldım, bunun anlamı nedir?

Bu mesaj, hile yaptığınız gerekçesiyle EasyAntiCheat tarafından hesabınızın askıya alındığı anlamına gelmektedir. Bundan sonra bu hesapla oyun oynamanız mümkün olmayacaktır.

Önemli

Tüm EAC engelleri kalıcıdır - Hile konusunda EasyAntiCheat hiçbir şekilde tolerans göstermez ve istek üzerine bu engeller kaldırılmaz. Eğer bir EAC engelinin hatalı olduğu tespit edilirse, otomatik olarak EAC sunucuları tarafından bu engeller kaldırılır. Bir destek talebi gönderseniz dahi engeliniz kesinlikle kaldırılmayacaktır..

Eğer oyunu oynamak istiyorsanız, yeni bir hesap açtıktan sonra kurulu tüm hileleri kaldırın. Eğer hilenin nereye kurulduğunu bilmiyorsanız, size önerimiz bilgisayarınıza format atmanızdır.

EAC engelleri, hesap başkası tarafından kullanılsa da veya hesap çalınmış olsa da uygulanır

EAC engeli, hesabı engel esnasında kim kullanmış olursa olsun kaldırılmaz. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, lütfen hesap güvenliğiniz için Hesap Güvenliği Tavsiyeleri makalesine göz atınız.

Engel detayları kullanıcılarla paylaşılmaz

EAC sunucusuna bağlanırken kullanılan hileler hiçbir şekilde paylaşılmaz. Tüm EAC engellerinin detaylı listesi tutulmaktadır, ancak bu listenin yayınlanması sadece hile yayıncılarının işine yarayacaktır. EAC takımı devamlı ve detaylı olarak itiraz edilen hilelerin araştırmasını yapmaktadır.

EAC engelleri gecikmeli uygulanabilir

Bir hile tespit edildiğinde, EAC bunu kullanan hesabın engelini sıraya alır. Bu engelin uygulanması için, çevrimiçi olmanız gerekmemektedir.

Steam oyun engeli

Warface'e Steam'den erişiyorsanız ve EAC korumasından engellenirseniz, Steam profilinizde bu oyun engeli görünecektir. Bu engel, VAC engeli ile aynı etkiye sahiptir. EAC tarafından engellenmiş bir hesaptaki oyunlar, başka bir hesaba taşınmamaktadır. EAC tarafından engellenmiş bir hesaptan başka oyunlar alıp oynamanız mümkündür. Eğer EAC engeli aldığınız bir oyunda DLC sahibiyseniz veya oyun içi eşyalarınız mevcutsa, bunların hiçbiri başka bir hesaba aktarılmayacaktır.

 

 

Network Sorunları

EAC: Disconnected - EasyAntiCheat: Bağlantısı Kesildi

Bu hatanın anlamı, EasyAntiCheat sunucusuyla bağlantı kuramamanızdır. Bu nedenle de oyun sunucuları tarafından bilgisayarınızda EasyAntiCheat kurulumunun açık olduğu onaylanmamaktadır.

Eğer Steam üzerinden oyuna ulaşıyorsanız, lütfen oyun klasöründen değil, Steam üstünden oyuna giriş yaptığınızdan emin olun. EasyAntiCheat, Steam'den açılmadığı sürece yüklenmeyecektir.

Eğer Steam üzerinden ulaştığınız halde veya Gface üzerinden de aynı hatayı alıyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • EasyAntiCheat, client.easyanticheat.net'e bağlanırken standart HTTP/HTTPS bağlantısı ile 80 ve 443 portlarını kullanır.
 • Antivirüs programınızın ve/veya Güvenlik Duvarınızın client.easyanticheat.net'e erişimi engellemediğinden emin olunuz.