GFACE Account Required To raise a support ticket you need to login with your GFACE account. Don’t have one? Signup on GFACE.com
Knowledgebase: GFACE > Türkçe
GFACE & Warface Bilinen Sorunlar
Posted by on 16/06/17 13:59

Sizlere GFACE ve Warface ile ilgili yaşayabileceğiniz bazı sorunlarla ilgili çözüm önerileri sunuyoruz.

 

 • Warface oynarken lag ve bağlantı sorunları yaşıyorum.

Bağlantı sorunlarının giderilmesiyle ilgili lütfen bu makalemize göz atın: https://crytek.kayako.com/Knowledgebase/Article/View/211/0/warface-oynarken-lag-veya-baglanti-sikintisi-cekiyorum

 • Başlangıçta Paramedik ve Mühendis sınıflarını oynayamıyorum

Yeni eğitim ve oyuncu deneyimi sistemimizin bir parçası olarak, yeni oyuncuların oyuna adapte olmasını kolaylaştırmak adına, paramedic ve mühendis sınıfları başlangıçta oynanamamakla birlikte oyunda ilerledikçe açılmaktadır.

 

 • Tıklayarak sürünme/yere yatma/eğilme değişiklikleri  

Tıklama/Basılı tutma seçenekleri ayarlarda bulunmamaktadır. Sorunun farkındayız ve ekibimiz sorunun çözümü için çalışmaktadır.

 • Oyun lobilerinde tedarikçi gelişimini göremiyorum

Lobilerdeki göstergelerde karşılaşılan sorunların varkındayız. Açılmakta olan eşyanın durumuyla ilgili yanıltıcı olmaması açısından gelişim çubuğu gösterilmemektedir. Eşyanın gelişimini doğru olarak görüntüleyebilmek için lütfen Gelişim ekranına gidin.

 • Tam ekran yaptığımda Alt+Tab çalışmıyor

 Tam ekran moduna geçtiğinizde alt-tab yapsanız bile oyun ekranında kalırsınız. Bu sorunun farkındayız ve ekibimiz sorunun çözümü için çalışmaktadır.  

 • Oyun çözünürlüğünü değiştirdikten sonra ekran kararıyor

Grafik ayarlarından çözünürlüğü değiştirdiğinizde siyah ekranla karşılaşabilir ya da oyunu seçemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda istemciyi yeniden başlatmak sorunu çözecektir.

 • Herhangi bir GFACE masasında gruplardan gelen otomatik davetiyeler çalışmıyor

 GFACE üzerinde bir masaya oyuncuları ekleyip oyunu başlattığınızda otomatik davet özelliği oyuncuları otomatik olarak oyuna eklememektedir. Sorunun çözümü için çalışıyoruz.

 • PvP modunda belirli bir odaya katılamıyorum

Belli bir oda içindeki bazı oyuncuların eylemsiz olarak işaretlenmesiyle ilgili bir sorun yaşamaktayız. Bu kullanıcı, odanın bulunduğu kanala giriş yapamamaktadır. Bir sonraki yamada bu sorunun çözülmesi için çalışıyoruz.

 • Arkadaşımı takip edemiyorum veya odaya katılma davetini Kabul edemiyorum

Arkadaşınızın odayı özel oda olarak tanımlamadığından emin olun. Özel oda değilse, şu anda bu sorunun çözümü için çalışıyoruz; ancak sorunun kaynağı henüz belirlenememiş olduğundan, sorunu yaşayan oyuncularımızın bize rapor göndererek şu bilgileri iletmelerini rica ediyoruz: davet gönderdiğiniz veya takip etmek istediğiniz kişinin Warface kullanıcı adı, ve katılmaya çalıştığınız oyun modu: PvE ya da PvP

 • Liderlik Tablosu Elit Puan ödülümü alamadım

PvE görevlerindeki liderlik tablosu ödülleri kullanılamamaktadır. Elit puanlar, görev belli bir öldürme sayısıyla, belli bir süre içinde tamamlandıktan sonra verilmektedir.

 • Warface Dükkan’ında Elit Kutuları açamıyorum

Elit Kutular, içerik çalışmaları tamamlandıktan sonra açılacaktır.

 • Eğitim bittikten sonra çıkan ödül ekranını  kapatamıyorum

Eğitim bittikten sonra çıkan ödül ekranını kapatamıyor olabilirsiniz. İstemciyi yeniden başlatmak ve eşya ödülü penceresinün üzerindeki “Kapat” butonuna tıklamak sorunu çözebilir.

 

 • Karakterimi bulamıyorum

Kapalı Beta haftasonları sona erdikten sonra hesapların son defa sıfırlandığını unutmayın.

 • En son GFACE güncellemesinden sonra Internet Explorer 10 çalışmıyor

Ekibimiz bu sorunun çözümü için çalışmaktadır. Lütfen Mozilla Firefox ya da Google Chrome kullanın.

 

Sizi güncel sorunlardan ve çözümlerinden haberdar etmek için bu listeyi düzenli olarak yenileyeceğiz. Listede bulunmayan herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde lütfen bize rapor gönderin.

X